אי למטבח

אחד האלמנטים הפונקציונליים למטבח הוא – מטבח עם אי הממוקם לרוב במרכז החלל ומאפשר לנו ליהנות ממגוון רב של יתרונות. אי למטבח נפוץ מאוד בשנים האחרונות והפך ומעין סטנדרט בתכנון ועיצוב מטבחים עם אי בשל היתרונות הפונקציונליים הרבים והנוחות הבלתי מתפשרת בעת הכנת אוכל ואפייה.

במטבח אנו נמצאים לא מעט זמן, בו אנו מכינים מטעמים משובחים לבני משפחה וחברים המגיעים לסעוד ארוחות חגיגיות, ולכן כחלק מהכנת האוכל אנו זקוקים למרחב על מנת לעבוד בצורה נוחה זאת אומרת שאי למטבח הוא חשוב מאוד. כבר מזמן שאנו יודעים כי המרחב הנמצא על השיש לא תמיד נוחה ומספיק לנו כדי לעבוד במטבח, ולכן ההמצאה של מטבח עם אי היא ללא ספק גאונית ויכולה לשדרג לחובבי בישול שבינינו את חווית הבישול והאפייה.

עיצוב עם אי למטבח - קיצ'ן גלרי

באילו מצבים מתאים לעשות אי למטבח?

אי למטבח מתאים למטבחים בעלי מרחב, הם יוכלו לשמש לטובת מרחב עבודה מושלם ונינוח, לצורך אחסון כלי מטבח בארונות ואפילו למי שמפריד בין כיור חלבי לבשרי יוכל להוסיף כיור נוסף על האי למטבח. מטבח עם אי מוסיף רבות לעיצוב הכולל של המטבח ויכול לשדרג פלאים את החלל, אולם הוא לא יתרים למטבחים קטנים מידי כמו למטבחים המופרדים עם קיר או דלת, או כאשר יש קושי לפתוח את הדלתות הארונות במטבח. למעשה, מטבח עם אי מתאים לחללים גדולים שלרוב חוברים יחד עם חלל הסלון ומשמשים כמרחב גדול אחד.

מטבח עם אי בהתאמה אישית

מגוון סגנונות של אי למטבח

מטבח עם אי חייב להשתלב בסינרגיה מושלמת עם יתר האלמנטים סביב מבחינה עיצובית ופרקטית, אולם אנו רואים לאחרונה כי בבתים רבים העיצוב של האי למטבח הוא דווקא שונה מעיצוב המטבח מבחינת צבעים, וכאילו יש לו אופי עיצובי משלו, מה שיכול להתאים בעיקר למבטחים קלאסיים המסוגננים על צבע אחד, והאי בעצם שובר את הדרמטיות של הלבן, לדוגמא – מטבח לבן כולו, יתאים אי בגוון תכלית או צהוב ואפילו צבעי פסטל נוספים שיהווה שמעין פינה דומיננטית שתשבור את הלובן העיצובי.

אי למטבח לרוב יהיה בנוי על פי דרישותיכם, מה גם שתוכלו לבחור עיצובים שונים ותוספות לאי למטבח שישדרגו את המראה שלו כמו – הוספת מקומות ישיבה על האי עם כסאות בר, תוספת של  מקום מיוחד להנחת בקבוקי יין, הוספת ארונות ומדפים ואפילו נישות מסוימות להצבת פרטי נוי, הוספת מגירות, כיור, מתלה מיוחד לתליית כלי מטבח וכו'. אלמנטים עיצוביים אלו ייצרו עיצוב מטבח עם אי מושלם.

לפרטים נוספים: עיצוב מטבחי יוקרה | מטבחים איטלקיים | מטבחים כפריים