מטבח איטלקי

כאשר חושבים על מטבחים איטלקיים ישר עולה בראשינו ניחוחות קסומים מהתרבות האיטלקית המאפיינת בבצקים פריכים, פיצות, פסטות, פוקאצ'ות ובעיקר רוטב עגבניות בניחוח אורגנו המככב במאכלים האיטלקיים. רבים מזדהים עם התרבות האיטלקית וחמימה ומעוניינים להכניס לביתם השראה מסוימת, כאשר הדבר הנכון לעשות הוא לעצב מטבח איטלקי פרטי, וההשראה לבישול והאפייה כבר יבואו בהמשך.

מטבחים איטלקיים יהיו מאפיינים במראה אסתטי מרשים עם תכנון נכון, הרי עבור האיטלקים עצמם, המטבח איטלקי הוא החדר המרכזי בכל בית ועליו הם שמים דגש עיצובי מרשים, על מנת לקבל השראה מצוינת לבישול ואפייה במטבח. מעבר להשראת הבישול, עבור איטלקים המטבל הוא סמל למשפחתיות, בו הם מתאגדים יחד וסועדים כל המשפחה, וזאת בניגוד לתרבות הישראלית שבו לפינת האוכל יש פינה משלה בסלון ולא תמיד בחלל המטבח.

עיצוב מטבחים איטלקיים מיוחדים

מטבחים איטלקיים, מודרניים או מיושנים

מטבחים איטלקיים יהיו מעוצבים על פי שני סגנונות, או מראה מודרני עכשווי, או במרה עתיק אהוב המזכיר את תקופת העבר במטבחים שלא ארמונות האצולה. אולם, עם העידן המודרני אונו יכולים לקחת מעט מכל סגנונן ולהרכבי מטבח איטלקי מודרני בהשראת העיצוב העתיק ולקבל מטבח איטלקי במראה מושלם.

החומרים מהם יהיו בנויים מטבחים איטלקיים יהיו איכותיים, ובו מעצבים ישימו דגש על הפרטים הקטנים, החל מצבעים מרשימים, גימורים, קימורים, פרזול ואפילו בחירת מוצרי חשמל בסגנון איטלקי מוקפד כמו – תנור וכיריים המוצבים על הרצפה ולא כבילד אין ואפילו תנור גדול מיימדים שיש לו פינה חמה משלו במטבח. לצד כל אלה, ידיות המגירות והארונות במטבח איטלקי יכילו עיצובים מיוחדים ופרזולים שלא ניתן לראות במטבחים בסגנונות אחרים.

מטבח איטלקי מעוצב

מטבחים איטלקיים – פונקציונאליות בלתי מתפשרת

מכיוון שעבור האיטלקים המטבח הוא גולת הכותרת בבית ומקום חמים בו הם מבלים זמן רב משגרת היום יום, הוא יהיה מרווח במיוחד ומאובזר ממש עד לפרטי פרטים. בתוך מטבח איטלקי יהיה לרוב אי גדול במרכזו שבו ניתן יהיה ללוש את הבצק עבור הפיצה, מקום ההסעדה יהיה מרווח ומואר, השיש יהיה בגוונים כהים וחמים וארונות המטבח אף הם יהיו מרווחים שיוכלו להכיל את הציוד והכלים הנדרשים לצורך אפיית הפיצות והכנסת הפסטות.

למידע נוסף אודות עיצוב מטבחים לחצו על הקישור