מטבח אנגלי

עיצוב מטבחים הוא תורה שלמה בפני עצמה וניתן לראות מגוון רב של סגנונות בהשראת מדינות שונות ברחבי העולם. הסגנון הבולט בשנים האחרונות הוא מטבח אנגלי אשר מביא בשורה חדשנית לעולם עיצוב המטבחים. מטבח אנגלי מתאפיין בשילוב מתבקש לעידן המודרני ובמיוחד לזירת העיצוב בשנת 2017.

מטבח אנגלי הוא שילוב של סגנון של מטבח קלאסי לבין המראה הכפרי המודרני המשלב עץ מלא עם נגיעות רטרו. התוצאה הסופית במטבחים הללו היא אוויר כפרית חמימה המתאימה לבתים אורבנית השוכנים במרכז העיר ולא רק בבתים צמודי קרקע בכפרים וקיבוצים. בתהליך עיצוב מטבח אנגלי, יש לתת את הדעת דווקא על הפרטים הקטנים, וזאת בשונה מעיצובים אחרים, לדוגמא – על הגימורים, הפרזולים ואפילו בחירה נועזת של צבעים באלמנטים מסוימים כדי להקנות לחלל את המראה האנגלי היוקרתי.

עיצוב מטבח אנגלי יוקרתי

גימורים, ידיות וקימורים למטבח אנגלי

דיירי הבית המעוניינים במטבח בעיצוב אנגלי ללא ספק מבצעים את הבחירה הנכונה, כזאת שתאפשר להם להגיע לרמת גימור מוקפדת, ממש כפי שמאפיין את המטבחים האנגליים ובכלל את התרבות הלונדונית. למעשה, ישנם שלושה אלמנטים עיקריים שיש לשים עליהם דגש בעת עיצוב המטבח על מנת שהוא יאופיין כמטבח אנגלי; גימורים מרשימים, ידיות של ארונות ומגירות בעיצובים מסוימים ובכן קימורים של דלתות הארונות והשיש.

לצד כל אלה, חשוב לבחור גם בצבעים מרשימים המאפיינים מטבח אנגלי כגון: שילוב של צבעים בהירים כגון – עץ בהיר, אולם יש לשבור מעט את הבהירות עם גוונים פסטליים כגון ירוק בהיר, תכלת, צהוב בהיר ואפשר גם וורוד בהיר שיהווה סמל לממלכה הבריטית.

מטבח אנגלי מעוצב בהתאמה אישית

שני סגנונות בולטים המאפיינים את מטבח אנגלי

את המטבח הכפרי ניתן למצוא בשני סגנונות בולטים, כאשר אחד מהם יהיה בסגנון מודרני והשני יותר בסגנון יותר עתיק. הסגנון המודרני יתאפיין בגוונים וגימורים נקיים יותר, יהיו בו שילובים של עץ מלא או שילוב של לבידי עץ המכונה עץ סנדוויץ'. לעומת זאת, הסגנות העתיק יהיה הרבה יותר שמרני ובעל אמירה מסוימת כיאה לסגנון העתיק אותו אנו יכולים לראות גם במטבחים איטלקיים, סקנדינביים ועוד מיני רבים, כאשר יש צורך לשים דגש על גילופים מיוחדים בארנונות המטבח.

לקריאה אודות: עיצוב מטבח איטלקי מיוחד | מטבח פרובנס מודרני