מטבח פרובנס

בין הסגנונות הרבים הקיימים כיום לעיצוב מטבח, קיים גם סגנון המכונה "מטבח פרובנס". סגנון הז חשב לסגנון קלאסי או כפרי, אולם הוא בעל קווי אופי ייחודיים, בעיקר שימוש בגוונים בהירים וקלאסיים כגון שמנת או לבן, עיצוב מסורתי וחמים וכיום, מקבל סגנון עיצוב זה גם תפנית מודרנית. אז כיצד נדע אם הוא מתאים לנו? כיצד נעצב מטבח פרובנס מודרני? ומה ניתן לעשות על מנת להעניק למטבח נופך כפרי- פרובנס, מבלי להשקיע יותר מדי זמן או מאמץ? ננסה לענות על שאלות אלה ועוד במאמר מטה

מה ההבדל בין מטבח בסגנון פרובנס למטבח כפרי?

ההבדל העיקרי בין מטבח פרובנס מודרני למטבח כפרי הוא שסגנון מטבח פרובנס הוא סגנון משיק לסגנון הכפרי, אולם הוא מכיל פחות גוונים של חום. מטבח בסגנון פרובנס, נחשב לעיצוב מטבח קלאסי (אחד מיני רבים) ולכן הוא שייך לאותה משפחה של מטבח כפרי מעוצב. חשוב לציין שכיום, כיוון שקיימת פריחה בתחום עיצוב המטבח, קיימים שילובים שונים של סגנונות.

מדוע יש סגנון מסוים המכונה מטבח פרובנס מודרני?

מטבח בסגנון פרובנס משווק לאנשים אשר מתחברים לצד ה"אירופאי" יותר בעיצוב, ופחות לסגנון הפשוט. אנחנו יכולים למצוא דוגמאות לעיצוב פרובנסי בחנויות שונות של סבונים וכדומה. מטרתו של העיצוב הוא לשדר קלאסיות, אירופאיות צרפתית, ועיצוב שקט.

כיצד נדע אם מטבח פרובנס מודרני מתאים לנו?

אם אתם מתחברים לצבעי שמנת או לבן, אם אתם אוהבים לראות עיצובים אירופאים של מטבחים ואם אתם לא בעד סגנונות צבעוניים או "משוגעים" מדי, סביר להניח כי העיצוב הזה מתאים לכם.

מטבח פרובנס בהתאמה אישית

מה ניתן לעשות במטבח על מנת להפוך אותו למטבח פרובנס מודרני?

שימוש בידיות אירופאיות – קיימות בחנויות מיוחדות.

צביעת ארונות – תמיד עוזר להתאים את המטבח לכל סגנון עיצובי שתרצו

קניית כיסאות עתיקים ושיפוצם – כסאות הם אביזרים עיצוביים לכל דבר ועניין. בייחוד כאשר מדובר בכיסאות עתיקים.

בנייה של תוספת למטבח בסגנון פרובנס, כגון שולחן אול עתיק או מזנון מעוצב – הוספה של רהיט למטבח, תמיד מסמלת עוד שלב בעיצוב וביכולתה לחזק או להפחית מסגנון עיצובי אותו בחרנו.

לכן, התחילו לחשוב על האופציות השונות הקיימות עבורכם, בדרך לעיצוב מטבח פרובנס מושלם.

ראו גם: עיצוב מטבחים כפריים | מטבחים מודרניים