עיצוב מטבחים

כחלק מתהליך עיצוב הבית או שיפוץ מחדש, רבים נוטים לשים דגש דווקא על הנושא של תכנון עיצוב מטבחים מיוחדים מכמה סיבות עיקריות; האחת היא שאנו נמצאים זמן רב שם ושווה מאוד להשקיע בעיצוב המטבח, אנו סועדים במטבח חרוב ארוחות קטנות, בו אנו מאחסנים את המזון וגם בגלל שבמטבח הוא חלק מחלל הסלון ופינת האוכל והוא גלוי לעין כבר מהכניסה לבית. אם כך, נראה כי לא מעט סיבות להתחיל תכנון עיצוב מטבח וככל שנתמקד יותר ונשקיע בעיצוב מרשים, כך נהנה יותר מעיצוב מטבח מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה עיצובית.

בתהליך עיצוב מטבחים מיוחדים מעורבים בעלי מקצוע מתחומים שונים אשר מציעים כישורים רבים בתכנון המטבח, והם: אדריכלים, מעצב פנים מומלץ, נגרים ובעלי מקצוע האחראים על התשתיות. אם נשכיל לבחור בתבונה את בעלי מקצוע אלה, נקבל עיצוב מטבח מאובזר היטב לשביעות רצוננו, כזה שלא נרצה להפסיק להיות בו או להתבונן מהצד בתום העבודה ופשוט להתענג מהמראה היפה שלו.

עיצוב מטבחים מיוחדים

תהליך עיצוב ותכנון מטבחים מיוחדים

תהליך עיצוב מטבחים מיוחדים הוא לא עניין של מה בכך ודורש עבודה מרובה לצד סיוע בבעלי מקצוע מיומנים. בשלב הראשוני, יש להתחיל תהליך של תכנון עיצוב מטבח בעזרת אדריכל או מעצב פנים המומחה בתחום עיצוב מטבחים. בעל המקצוע יבחן את החלל המוקצה לטובת עיצוב מטבח ויתחיל במלאכת התכנון הכולל שרטוטים והדמית תלת מימד שתאפשר לנו לראות בצורה מוחשית את העיצוב מטבח. על ההדמיה נוכל לבצע שינויים שונים כדוגמת מיקום האי, בחירת צבעים, אלמנטים עיצוביים, נישות ועוד מיני רבים.

עיצוב מטבח יוקרתי

לאחר תכנון עיצוב מטבחים מיוחדים מתחיל שלב הביצוע, שעליו אחראית חברת נגרות המומחית בהכנת ארונות המטבח, השיש ובחירת מיקומים למוצרי החשמל בהתאם להדמיה שהוכנה מראש. לאחר מכן מגיע שלב הגימור הכולל שילוב מגוון רב של אלמנטים בחלל המטבח כגון – פרזולים, ידיות מיוחדות לארונות המטבח והמגירות, חיפוי הקירות, התקנת ברזים, התקנת הכיור, השיש ועוד מגוון אלמנטים נוספים. כבר בשלב זה ניתן לראות עיצוב מטבח כמעט מוכן, כאשר השלב הבא הוא אבזור המבטח במוצרי חשמל שונים והוספת פרטי נוי ייחודיים שיהפכו את המטבח למקום שנוח וכיף להיות בו, אם זה מבחינת הבישול והאפייה והן מבחינת נוחות לצורך סעודה משפחתית קלילה על גבי שולחן אוכל או שולחן בר גבוה עם כיסאות בר המתאימים לאופי ולעיצוב המטבח.

ראו גם: מטבחים כפריים  | מטבח פרובנס | קטלוג מטבחים