חלונות מטבח – המלצות לעיצוב

בשנים האחרונות אנו מבינים שחלונות המטבח תופסים הרבה יותר נפח מרק פתרון פונקציונלי לאדים או תאורה משנית אלגנטית. למעשה, ככל שעולם העיצוב מתפתח ושם דגש על האספקטים האסתטיים שקיימים במטבח, אנו מבינים עד כמה סוג החלונות ועיצובם משפיע על הלוק הכללי של המטבח. הצטרפו אלינו לכתבה הבאה וגלו כמה המלצות לעיצוב חלונות המטבח.

בחרו חלונות שמתכתבים הקונספט של המטבח

במידה ויש לכם מטבח כפרי, העדיפו חלונות אשר מתאימים לקו העיצובי הקיים והשתדלו לבחור כאלו עם ניואנסים של כפר. זה יכול להיות ברמת התריסים אשר עשויים מעץ (או מחומר אשר מדמה עץ טבע), בפרופיל החלונות או דווקא בגודל החלונות.  שימו לב לחומרים הדומיננטיים במטבח, לחומרים שמהם בנויים ארונות האחסון והמזווה ולסוג הריצוף הקיים – בכדי לבצע התאמה ממושלמת במינימום מאמץ.

העדיפו חלונות בגודל אשר מתאים למרחב הקיים

שימו לב לגודל של המטבח שלכם לפני שאתם בוחרים את החלונות הבאים שלכם. בדקו האם הוא גדול או קטן והאם ניתן תשתית לחלונות בגדלים שמתאימים לכם. רק לצורך ההמחשה: חלונות גדולים יכולים להוסיף עוד אור ותחושה של חלל גדול יותר ממה שהוא באמת במטבחים קטנים. עבור מטבחים גדולים יותר ניתן לבחור בחלונות קטנים עם פרופילים רחבים יותר אשר יצרו תחושה של אזור קטן ואינטימי יותר.

בחרו חלונות עם תריסים בסטייל שמתאים (במיוחד) לכם

אספקט חשוב נוסף אשר מרכיב כל חלון הוא התריסים שבאים איתו. מעבר להתאמה העיצובית, חשוב לזכור שתריסים עלולים להיפגע מהלחות ומהחום השוררים במטבח ולכן חשוב לבחור תריסים אשר לא רק יתאימו ללוק אלא יהיו גם נוחים לשימוש ויאפשרו שליטה נוחה בכמות האור הנכנסת. אסור לשכוח כי תיקון תריסים ישנים במטבח זו תמיד אופציה אך במידה ומתחדשים בחלון חדש ויש את התקציב לכך – שווה להחליף אותם בכדי לזכות בטוטל לוק גם בגזרה הזו.

התאמה לצבעים הדומיננטיים אשר קיימים כבר במטבח

אסור לשכוח שבכדי להימנע ממראה אקלקטי, יש להתאים את החלונות וסוג הגימור שלהם לצבעים הדומיננטיים אשר קיימים במטבח. כדי להבין קודם מהי פלטת הצבעים אשר מכתיבה את הטון, לשים לב מאילו חומרים עשויים מרבית החפצים ולקחת בחשבון גם את סוג התאורה והנברשת. במידה ומרבית האלמנטים הדקורטיביים במטבח עשויים מאלומיניום לדוגמה, אפשר להשתמש בפרופילים של אלומיניום לחלון, מתריסי אלומיניום ולהתרחב מזכוכית חלבית בחלונות.

לסיכום: כיום השאיפה היא לא רק לזכות במטבח נוח ופרקטי אלא גם כזה אשר נראה מושלם ומרגיש ככה. לכן, בכדי ליהנות מהשהייה והעבודה בחלל הכי אינטימי בבית, מומלץ לבחור את החלונות הנכונים. החל מסוג הזכוכית והגוון שלה, דרך הפרופיל אשר ילווה את החלון ועד לתריסים אשר יספקו את המעטפת החיצונית והחשובה כל כך. אז בהצלחה בבחירה!

לפרטים נוספים השאירו פרטים