חשיבות איכות החומרים בקניית מטבח

מטבח הוא אחד האזורים החשובים ביותר בבית. בבתים רבים הוא מהווה את המרכז ואת ליבו הפועם של הבית. מטבח של היום הוא מטבח רב תכליתי ומתבצעות בו פעולות שונות: בישול ואפיה, ניקיון, אכילה וגם אירוח ועוד. הוא גם צריך לענות על צרכים שונים: מתן פתרונות אחסון מספקים, אפשרות לתנועה נוחה ולגישה נוחה לכל דבר המאוחסן בו. בנוסף, מטבח משמש אותנו לאורך שנים כך שהוא צריך להיות עשוי ממבחר חומרים מיוחדים ומגוון חומרי איטום איכותיים, פרמטר משמעותי מאוד בעיצוב מטבחים.

המטבח של היום- מגוון סגנונות ועיצובים

בגלל מרכזיותו של המטבח, ישנה משמעות רבה גם לעיצוב שלו. מטבחים מעוצבים הם כאלה שבהם נלקחים בחשבון שני מישורים: המישור העיצובי אך גם המישור הפונקציונלי. הם גם משפיעים זה על זה. סגנונות העיצוב הבולטים היום הם:

מטבח כפרי: מטבח שמעוצב בסגנון טבעי בהשראת המטבחים בכפרים באירופה (או בגליל…). הדבר החשוב במטבחים בסגנון זה הוא יצירת אווירה חמימה. המטבח הכפרי יכול לשלב סגנון וינטג' באמצעות פריטים שונים או דווקא לנטות יותר לכיוון המטבח המודרני, הכל על פי רצון הלקוח.

מטבח מודרני: המטבח המודרני מאופיין בקווים נקיים וסגנון נקי ומינימליסטי. אם במטבח כפרי העיצוב כולל פעמים רבות "בלגן מכוון"- כמות רבה יחסית של פריטים המונחים בצורה גלויה כדי ליצור תחושה ביתית וחמימה, בסגנון המודרני הניסיון הוא לצמצם ויצור חלל פתוח ככל האפשר וגם ליצור הפרדה בין אזורים למשל באמצעות אי.

סגנון אקלקטי: סגנון אקלקטי משלב בין מספר סגנונות ויכיל אלמנטים מן המטבח הכפרי יחד עם המטבח המודרני ואפילו סגנון הייטקי (כמו משטח או כיור נירוסטה או ברז בעל עיצוב בולט) יחד עם חומרים מן המטבח הכפרי כמו עץ או שילובים אחרים.

מטבחים מעוצבים - Kitchen Gallery

כל סגנון והחומר שלו

בחירה בסגנון מסוים תקבע גם את ההבדל בין החומרים הבולטים במטבח. אם זהו סגנון כפרי, החומרים הבולטים יהיו עץ, כולל עץ אלון מבוקע שהוא בעל מראה פראי יותר, אבן ואם אלה מטבחי יוקרה בהחלט אפשר למצוא גם שיש אמיתי. במטבחים המודרניים החומרים הבולטים יהיו זכוכית, מתכת וגם עץ בהיר, לעיתים הארונות יהיו עם ציפוי אפוקסי. בכל מקרה, מטבחים איכותיים, בכל סגנון שתבחרו, צריכים להיות עשויים קודם כל חומרים איכותיים ולא זולים מדי, חומרים אמתיים ולא זיוף. חשוב שמה שתצפו לקבל ומה שתקבלו יהיו זהים.

איך לוודא שהחומרים הם איכותיים

איך בעצם ניתן לדעת בוודאות האם המטבח שבחרתם, המטבח שהשקעתם בו כ"כ הרבה הוא אכן מה שחשבתם ויחזיק מעמד לאורך זמן? סביר להניח שלא תבואו עם זכוכית מגדלת כדי לבדוק את החומרים או תשכרו מומחה. לכן, הדרך שלכם היא לעבוד עם חברת שיווק מוצרי איטום מקצועית, אמינה, בשת"פ חברה המעצבת מטבחים בעיֵצוב אישי והגישה שלה היא לעצב מטבח על .פי רצונותיו, צרכיו וטעמו של הלקוח, ולא למצוא לקוח שירכוש את המטבח המוכן שעיצבה.

רוצים לעצב את המטבח כך שתרגישו כיף אמתי לעבוד בו, לאכול ולארח?
אנו בחברת Kitchen Gallery מטבחים מתמחים בעיצוב מטבחים במגוון סגנונות ונעצב מטבח המותאם לצרכים ולסגנון שלכם.

צרו עמנו קשר עוד היום