מדריך לרכישת מטבח פורמייקה

היום ישנם סוגים שונים של מטבחים המשפיעים באופן ברור גם על סגנון העיצוב של המטבח. מטבחים מעץ מלא לדוגמה משתייכים לסגנון המטבח הכפרי, בעוד שמטבח זכוכית מתאים מאוד לסגנון עיצוב מודרני. אחד החומרים הוותיקים ביותר מהם עשויים מטבחים הוא פורמייקה. מטבחי פורמייקה נחשבים למטבחים עמידים וזולים ולכן מתאימים מאוד למשפחה צעירה, הן בגלל התקציב והן בגלל העמידות גם מפני קשקוש על דלת המטבח של הילד או תאונות עם הבימבה… למה כדאי לשים לב כשבודקים מטבחי פורמייקה?

ממה עשויה פורמייקה?

לפני שניתן כמה טיפים לבחירת מטבח העשוי פורמייקה, נסביר מהי פורמייקה בכלל. פורמייקה היא חומר ציפוי העשוי שכבות של נייר וקרטון. נשמע לכם מתאים יותר לבית בובות מאשר לבית שלכם? אין סיבה לדאגה. כפי שציינו בפתיח, פורמייקה נחשבת דווקא לחומר עמיד מאוד. מדובר על שכבות רבות המודבקות בדבקים חזקים. את הפורמייקה מצמידים לבסיס הדלת העשוי ברוב המקרים MDF . הפורמייקה קשיחה ולא ניתנת לכיפוף כך שהיא מתאימה לדלתות ללא מסגרת. היום ישנם עיצובים שונים של פורמייקה. לא עוד המראה החלק והפשוט. ישנן פורמייקות דמויות עץ, מבריקות או מט, ועם דוגמאות שונות.

איך לבחור מטבח העשוי פורמייקה?

כאשר באים לבחור מטבח פורמייקה, כדאי לשים לב לדברים הבאים:

איכות החומר: הפורמייקה היא כאמור חומר פשוט אך עמיד מאוד. העמידות שלו תלויה בטיב החומר. ישנם מקומות שעובדים עם פורמייקה באיכות ירודה לעומת מקומות מקצועיים ואיכותיים שיעבדו עם פורמייקה מאיכות טובה מאוד. כיוון שאין לכם את הידע המקצועי לבחון את איכות החומר, חשוב לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה שלא מתפשרת על איכות החומרים.

עיצוב: כאמור, היום ניתן לבחור דוגמאות שונות של פורמייקה. ישנם מטבחי פורמייקה מעוצבים במגוון סגנונות, כך שמטבח פורמייקה יכול להיות מטבח מודרני וגם מטבח בעיצוב כפרי- הכל לפי בחירתכם. כדאי להתאים את סגנון העיצוב של המטבח לסגנון העיצוב של הבית. הדבר לא אומר בהכרח אותם צבעים ואותה דוגמה אך כדאי ליצור קשר בין סגנון העיצוב של הבית ושל המטבח. גם קשר ניגודי, למשל בית בגווני לבן ושמנת בסגנון מודרני ומטבח צבעוני בסגנון מודרני.

תקציב: פורמייקה מתאימה אוד לבעלי תקציב לא גבוה, אך עם זאת לא צריך להתפשר על הדוגמה והתחושה. מגוון הדוגמאות והסגנונות הרחב שניתן ליצור היום עם פורמייקה מאפשר לכם להזמין מטבח פורמייקה בהתאמה אישית. כך המטבח יהיה מותאם באופן מושלם לצרכים שלכם, לטעמכם, לסגנון העיצוב האהוב עליכם וסגנון העיצוב של שאר הבית. אם אתם הורים לילדים קטנים, הפורמייקה תקל עליכם מאוד בניקוי המטבח גם מכתמים ולכלוכים לא צפויים. ואם ההתאמה היא אישית, אתם זוכים מכל הכיוונים.

מחפשים מטבח פורמייקה פרקטי, במחיר נוח וזאת מבלי להתפשר על האיכות והעיצוב? אנחנו בקיטשן גאלרי נמצאים כאן בשבילכם.

לפרטים נוספים השאירו פרטים