מהו מקור השם מטבח פרובנס? והאם הוא נחשב למטבח מודרני או מטבח כפרי

בהליך חיפוש אחר סגנון עיצובי למטבח תפגשו, קרוב לוודאי, גם את מטבחי הפרובנס.
מדובר במטבחים אשר מקורם (כפי שניתן להסיק משמם), הוא מחבל פרובנס הקסום בדרום צרפת – חבל זה, מתאפיין באדריכלות מרשימה, בטבע מרהיב ובאווירה כפרית חמימה – מאפיינים אשר חדרו גם לסגנון עיצובי זה.
מטבחי הפרובנס מתאפיינים בחמימות ובכפריות, כאשר, לצד הנראות המרשימה מושם בסגנון עיצובי זה דגש גם על הפונקציונאליות.
מטבחים המתאפיינים בסגנון פרובנס יכולים להיות מותאמים באופן פרטני לדרישות ולצרכים של המזמינים, כאשר ניתן להזמין מטבחים בעיצוב אישי או לבחור במטבח מתוך היצע אפשרויות קיים.

מטבח פרובנס

המאפיינים של מטבחים כפריים פרובנס

אם אתם מתלבטים אם לעצב את המטבח בסגנון פרובנס, להלן מספר מאפיינים של אותם המטבחים שחשוב שתכירו – ובכוחם יהיה לסייע לכם במידה רבה בגיבוש ההחלטות הרלוונטיות:
• שימוש בחומרי גם טבעיים כמו אבן טבעית ועץ מלא (מסוגים שונים) – יחד עם זאת, לעיתים יעשה שימוש גם בחומרי גלם נוספים כמו: ברזל וקרמיקה.
• מטבחים כפריים פרובנס מתאפיינים בתוספות של אלמנטים דקורטיביים שונים כמו: חריטות, עיטורים ואלמנטים מיוחדים אחרים, אשר תורמים למראה הייחודי של אותם המטבחים.
• מטבחי פרובנס יכולים להגיע במגוון גוונים (בין הנפוצים שביניהם הוא מטבח פרובנס לבן או מטבחי פרובנס שמנת). במטבחים רבים משלבים לצד הגוונים בהירים גם צבעי פסטל (אשר בכוחם לתרום לתחושה הכפרית והחמימה).

אווירה חמימה ונעימה

מטבחי פרובנס הם כאמור מטבחים כפריים אשר בכוחם להכניס הרבה חמימות נעימה לבית, כמו גם אווירה אירופאית נוסטלגית.
מטבחים אלו יכולים להגיע בגוונים שונים ולכלול מגוון רחב של אלמנטים, מה שמאפשר יצירת מטבח אשר עונה על מלוא דרישות וצרכי המזמינים: הן על הצרכים העיצוביים והן על הדרישות הפונקציונאליות.
מטבחי פרובנס נחשבים כאמור למטבחים כפריים, אך מכיוון שמטרתם לענות על כל הצרכים הפונקציונאליים, קיימת אפשרות ליהנות מתוספות טכנולוגיות חדשניות וייחודיות לאותם המטבחים, אשר יתרמו לפונקציונאליות של המטבח וכמובן, גם יוספו לו קצת מודרניות – כך יוצא, שכיום ניתן להגדירם גם כמטבחים המשלבים בין כפריות למודרניות.

לפרטים נוספים השאירו פרטים